Студія графічного дизайну
Юрка Гуцуляка

Про студію Роботи Прес-центр Українська

Золотий календар
Клієнт:
Банк Південний

Сфера діяльності:
Банківські послуги

Рік створення:
2011

Art director:
Юрко Гуцуляк

Задача :
Необхідно створити унікальний календар-подарунок, який прямо асоціюється з банківським бізнесом. Банк Південний — один з найбільших вітчизняних приватних банків.
 
Креативна концепція :
Календар присвячений темі золота. В період спаду виробництва та знецінення грошей актуальним є питання збереження капіталу. Одним з рішень цього питання є банківська послуга — вкладання коштів у дорогоцінні метали, зокрема золото. Золото як явище має неабиякий вплив на людину, її світогляд та взаємовідносини в суспільстві, на історію світу, культуру, науку, економіку. Золотий календар розповідає 12 маловідомих і цікавих широкому загалу фактів про золото. Кожна історія проілюстрована авторським паттерном. Стиль ілюстрацій навіяний епохою ар-деко, зокрема дизайнерськими виробами з металу. 


Січень
Найбільше сховище золота знаходиться у Федеральному Резервному банку у Нью-Йорку. Там зберігається  25% світових запасів золота (540,000 золотих зливків).


Лютий
У період між 307 і 324 роками н.е. цінність одного фунту золота в Римі зросла в 3 рази, а до середини IV століття - ще в 7067 разів. Це перший в історії приклад інфляції, який вважається однією із причин падіння Римської імперії.


Березень
У ядрі нашої планети міститься в 5 разів більше золота, ніж в усіх інших породах, доступних для розробки, разом узятих. Якби усе золото з ядра Землі вилилося на поверхню, то покрило б усю Землю пластом завтовшки півметра.


Квітень
Ніхто точно не знає джерело походження золота. Деякі астрономи вважають, що найімовірніше золото утворилося завдяки рідкісним вибухам в результаті зіткнення нейтронних зірок. На їхню думку, золото – це сувенір одного з найпотужніших вибухів у Всесвіті.


Травень

Алхімією почали займатися ще з 300 року до н.е. Спроби перетворювати прості метали в золото досягли піку в епоху Ренесансу. І тільки в радянських ядерних реакторах за допомогою радіації були перетворені деякі свинцеві ядра на золото.


Червень
Щільність золота складає 19,32 г/см3, а об'єм тройської унції складає 1,61 см3. Таким чином, тонна золота має об'єм приблизно 52 тис. см3, що дорівнює кубу зі стороною лише 37 см.


Липень
Інки вважали, що золото символізує славу їхнього бога сонця і називали його «сльози сонця». У той час золото не використовували для карбування монет. Любов інків до золота була виключно естетичною та релігійною.


Серпень
Золото настільки м'який метал, що його можна розтягнути в нитку. З одного грама золота може вийти нитка завдовжки більше 2,5 км.


Вересень
Золото їстівне. У деяких країнах Азії золото додають до десертів, кави та чаю. У Європі золото додають до спиртних напоїв, а корінні американці вірять, що споживання золота дозволяє літати. Золото є харчовою добавкою, код Е175.


Жовтень
Близько 10 мільярдів тонн золота, розчиненого в морській воді, міститься у світовому океані. Але досі немає ефективних технологій його видобутку.


Листопад
У 560 році до н.е. лідійці представили першу золоту монету. Це був сплав золота та срібла, іменований електрум, що утворився природним шляхом. Після захоплення персами Лідії в 546 році до н.е. золото в якості платіжного засобу почало поширюватися по світу.


Грудень
У 1999 році космічний корабель NEAR показав, що один тільки астероїд Ерос містить більше золота, ніж було коли-небудь здобуто на Землі.


Розмір: 230 х 500 мм.
Матеріал: дизайнерський картон Sirio Pearl Aurum (Fedrigoni)
Технологія виготовлення: тиснення фольгою, конгрев.

Нагороди :
THE BEST OF - Ukrainian Design: The Very Best Of (Україна), 2012, категорія «Графічний дизайн»
БРОНЗА - ADC*E Awards (Україна), 2012, номінація «Дизайн»
КРАЩА ДРУКОВА РОБОТА - ADI Design Award Graphic Design Annual (Китай), 2013Дивіться наступну роботу:
Календарі / Сміттєвий календар

PDF Портфоліо

Завантажити
Студія графічного дизайну Юрка Гуцуляка Ви можете нам зателефонувати

+38 098 340 75 39